להקים עסק תוך כדי תנועה, או לפחות להקשיב למי שכבר שם


פינת ההמלצה החמה: להקים עסק תוך כדי תנועה, או לפחות להקשיב למי שכבר שם

אחד האתגרים הרבים שאני נתקלת בהם במהלך החיפושים אחרי ההמלצה הנכונה היא איך לברור את הדבר הנכון מתוך השפע שקיים היום ונגיש לנו דרך האינטרנט. בעבודה שלי אני נתקלת בלא מעט יזמיות ממש כמו כאן בקבוצה, כל אחת עם סל ההמלצות שלה ואתרים מענינים ומלאי מידע. ובכל זאת צריך לבחור….

את אמל הכרתי לפני שנתיים בכנס, ממש כמו רבות מאיתנו היא נודדת בעולם ולוקחת את העסק שהקימה איתה. היא במקור מאלגיריה אבל נולדה בהודו, קיבלה על עצמה אזרחות אוסטרית דרך בעלה וחיה עד כה ב8 מדינות. היא באה מרקע של מנהל עסקים ושיווק ושמה לעצמה כמטרה לעזור לנשים ברילוקיישן לממש את עצמן ולהפוך ליזמיות. אלא שהעסק שלה הוא לא רק עסק, זאת קהילה של נשים מכל העולם שבדומה לקבוצה הזאת מזמינה לשתף ולתמוך אחת בשניה בדרך למימוש עצמי בכפר הגלובלי. את האתר והקהילה היא יצרה רק לפני שנתיים מה שהופך את המידע ששם לזמין ורלוונטי. אחד הדברים היותר מוצלחים באתר זה הפודקסט שלה. נכון להיום יש שם 88 הקלטות. גילוי נאות: לא שמעתי את הכל, אבל בתור מי שגילתה לא ממש מזמן שפודקסטים היא דרך מצויינת להעביר את הזמן על אופני הכושר בימי חורף, זה נראה לי שילוב מנצח. את הסיפורים השונים תשמעו באנגלית אבל במבטאים שונים שאגב בעיני זה גם סוג של יתרון. רק לאחרונה היה פה בקבוצה דיון רחב על הקושי הנוסף של מי שאינו דובר אנגלית כשפת אם. פודקסט היא דרך ״רכה״ לתרגל את השפה, זהו פתרון למי שעייפה מלקרוא. לשמוע נשים אחרות, חלקן עם אנגלית לא מושלמת, זאת תזכורת טובה לתעוזה שמשתלמת. אני ממש מתחילה לשכנע את עצמי שזה אולטימטיבי, גם תתרגלו אנגלית, גם תתאמנו ותהיו בכושר, גם תלמדו איך להקים עסק או כל דבר רלוונטי אחר, וגם על הדרך תפתחו את הראש לניסיון שבא מחוץ לבועה הישראלית שלנו….

כרגיל, אשמח לשמוע מה דעתכן, ואם שמעתם פודקסט מומלץ במיוחד אשמח לשמוע עליו, יאללה, יוצאת לפדל…..http://tandemnomads.com/podcast/