ספר חובה: ילדי התרבות השלישיתספרים רבותי ספרים! לפחות מחצית מאיתנו נמצאות בעיצומו של החורף, וחורף בדמיוני זה שמיכה חמה וספר טוב, המציאות היא לא תמיד כמו בפרסומות אבל ספר תמיד צריך להיות בסביבה. הספר המדובר מחזיק לדעתי בשיא השיאים של מספר תגובות הקוראים שמדווחים על תחושת הארה בתום הקריאה. לא הארה רוחנית, יותר תחושה שיש מישהו ששם מילים ויצר שפה למה שאנחנו וילידינו עוברים ברילוקיישן. רות ואן ראקן ודייב פולוק הוציאו את המהדורה הראשונה של: Third Culture Kids ב1999 עד אז כמעט לא שמעו על התרבות השלישית. למי שלא מכירה זו אותה תרבות ביניים שהיא לא משם ולא מכאן שנוצרת בעקבות הנדודים, מכנה משותף של חוויות, אורח חיים, רגשות ששותפים להם אנשים מלאומים שונים שהחיבור הוא  ניידות בין תרבויות. מאז כבר יצאה המהדורה השלישית ועוד הרבה ספרים נכתבו על מעברים, רילוקיישן וילדי התרבות השלישית. כולם מזכירים ונשענים על היסודות שרות ודיויד הניחו. עבורי זהו הספר שאני חוזרת אליו כמעט בכל הקשר אבל בראש ובראשונה אם אתן רוצות להבין את הפוטנציאל כמו האתגרים שאנחנו מזמנות באורח חיים כזה  לנו ולילדינו, זהו הספר לקרוא.
אגב מידע מעניין: הכותבים הם לא פסיכולוגים ובכל זאת יש הבנה עמוקה של התהליכים הרגשיים המלווים מעבר. הספר כתוב בגובה העיניים עם המון סיפורים, הוא קל לקריאה גם למי שלא חובבת קריאה באנגלית.
למי שקצרה בזמן ובכל זאת מעדיפה בעברית, ניתן למצוא באתר שלי בלוגים שמבוססים על הספר והעבודה המשותפת שלי עם רות. http://www.globalnomadsworld.com
הנה הקישור לספר: https://www.amazon.com/Third-Culture-Kids-3rd-Growing/dp/1473657660/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1505934425&sr=8-1&keywords=third+culture+kids
קריאה מהנה ואשמח לשמוע תגובות!  מי שרוצה לשמוע ולהכיר את רות ומייקל (הבן של דיוויד) מוזמנת לכנס http://www.figt.org/2018_Conference אני אהיה שם ואשמח להכיר ביניכם.